Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O nas

Misja Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.:

 

Pomagamy pokonywać bariery

 

Organem  założycielskim Opolskiego Centrum Rehabilitacji jest Województwo Opolskie. Szpital usytuowany jest w małym mieście Korfantów położonym w południowej części Województwa, w powiecie nyskim. W Opolskim Centrum Rehabilitacji leczeni są pacjenci w trzech oddziałach rehabilitacyjnych oraz w oddziale chirurgii ortopedycznej. Ze względu na kompleksowość leczenia Szpital jest jedyną tego rodzaju specjalistyczną jednostką na terenie Województwa.

 

1. Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej

W oddziale leczeni są pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi po udarach, pacjenci po urazach wielonarządowych i leczeniu operacyjnym w OCR lub innych oddziałach chirurgicznych, pacjenci niepełnosprawni w stopniu znacznym, wymagający stale opieki pielęgniarskiej.

2. Oddział Rehabilitacji Narządu Ruchu

W oddziale leczeni są pacjenci ze schorzeniami narządu ruchu, którzy mają zdolność samodzielnego poruszania się i korzystania ze stołówki dla pacjentów.

3. Ośrodek Rehabilitacji Dziennej.

W oddziale leczeni są pacjenci w trybie dziennym ze schorzeniami narządu ruchu, którzy mają zdolność samodzielnego poruszania się.

4. Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej / Blok operacyjny

Oddział podejmuje leczenie chirurgiczne schorzeń narządu ruchu. Specjalizuje się w zabiegach planowych w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej stawów i kręgosłupa.

5. Dział fizjoterapii

Dział fizjoterapii składa się z zakładu fizykoterapii, hydroterapii oraz kinezyterapii.

W zakładach realizowany jest proces usprawniania pacjentów obejmujący w zakładzie hydroterapii: bicze szkockie, kąpiele czterokomorowe, masaże podwodne, kąpiele wirowe  i solankowe; w zakładzie fizykoterapii:  okłady fango, krioterapię, pola elektromagnetyczne i magnetyczne, elektroterapię, światłolecznictwo; w zakładzie kinezyterapii: grupowe i indywidualne ćwiczenia lecznicze obejmujące neurofizjologiczne metody reedukacji nerwowo-mięśniowej oraz elementy terapii manualnej. Dodatkowo proces ten wzbogacony jest o grupowe i indywidualne zajęcia na basenie.

6. Przychodnia przyszpitalna

W Przychodni leczeni są pacjenci w poradni ortopedycznej oraz rehabilitacyjnej.

7. Fizjoterapia ambulatoryjna

W zakresie Fizjoterapii ambulatoryjnej w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie pacjenci mogą korzystać z Gabinetów Usprawniania Leczniczego oraz Fizjoterapii domowej (powiat nyski).

 


 

Podmiot udostępniający: OCR
 za treść odpowiada: Natalia Budynek
Data wytworzenia: 2020-03-06
Wersja XML